Porady dla podróżujących nad morze do Władysławowa

Przygotuj się na wyjazd nad morze

Władysławowo, położone nad Bałtykiem, to popularna miejscowość turystyczna, która przyciąga zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów z całej Polski. Jeśli planujesz podróż nad morze do Władysławowa, oto kilka praktycznych porad, które pomogą Ci cieszyć się udanym wypoczynkiem.i cieszyć się udanym wypoczynkiem.

Wybór odpowiedniego terminu

Władysławowo jest najbardziej zatłoczone w okresie letnim, zwłaszcza w lipcu i sierpniu. Jeśli masz możliwość, rozważ podróż w mniej popularnych miesiącach, takich jak czerwiec lub wrzesień, gdy plaże są mniej zatłoczone. Pokoje znajdziesz tańsze, od weekendu majowego już część barów i sklepów jest otwarta, więc jest w czym wybierać. Plaże nie powiem, że są puste, ale spokojnie można wypocząć bez wielkiego zgiełku kolonii i plażowiczów.

Rezerwacja noclegu z wyprzedzeniem

Władysławowo oferuje wiele opcji noclegowych, od hoteli po pokoje gościnne i apartamenty. Jednak w sezonie letnim warto zarezerwować nocleg z wyprzedzeniem, aby mieć większy wybór i uniknąć rozczarowań. Jeśli już znasz termin swoich wakacji, zarezerwuj miejsce z wyprzedzeniem. Masz większy wybór i gwarancję, że znajdziesz taki pokój na jakim Ci zależy. Najszybciej wynajmują się miejsca najbliżej morza, więc warto otworzyć sobie mapę i sprawdzić w jakiej odległości od plaży jest kwatera. Nie będzie rozczarowania, gdy ktoś wynajmie Wam pokój blisko morza, a okaże się, że miał na myśli kilometr.

Pakowanie odpowiednich ubrań i akcesoriów:

Władysławowo charakteryzuje się zmiennością pogody, dlatego warto spakować różne rodzaje ubrań, takie jak stroje kąpielowe, lekkie bluzy, cieplejsze ubrania na chłodniejsze wieczory oraz wygodne buty do spacerów po plaży. Pogoda nad polskim morzem jest zmienna. Bywają obfite ulewy i silne wiatry głównie z zachodu. Spakuj ciepłą bluzę, kurtkę na deszcz i dodatkowe buty.

Bezpieczeństwo na plaży:

Podczas pobytu nad morzem zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie. Przed wejściem do wody warto sprawdzić prognozę pogody i informacje dotyczące warunków panujących na plaży. Pamiętaj o oznakowaniu stref kąpielowych i przestrzegaj zaleceń ratowników. Dzieciom pokażcie jakim wejściem wchodzicie, ustalcie punkt w którym się spotkacie w sytuacji, gdy się z dzieckiem rozejdziecie. Najlepiej ustalić miejsce z ratownikami, są przeszkoleni i najlepiej pomogą. Nauczcie dziecko swojego numeru telefonu – szybko się z Wami skontaktują.

Atrakcje
Korzystanie z atrakcji wodnych

Władysławowo oferuje wiele atrakcji wodnych, takich jak rejsy statkiem, wypożyczalnie sprzętu wodnego czy nauka surfingu. Jeśli chcesz skorzystać z tych atrakcji, upewnij się, że są one prowadzone przez licencjonowanych operatorów i przestrzegaj zasad bezpieczeństwa. W porcie rybackim Władysławowo znajdziecie jednostki turystyczne, motorówki z wielkimi silnikami, a na plaży popływacie na bananie lub polecicie na spadochronie za motorówką.

Eksplorowanie okolicy

Władysławowo to doskonała baza wypadowa do zwiedzania okolicy. Możesz odwiedzić przepiękne Mierzeję Helską z wygodnymi ścieżkami rowerowymi, malownicze klify w Jastrzębiej Górze lub zobaczyć latarnię morską w Rozewiu. Warto też skorzystać z wycieczek organizowanych przez lokalne biura turystyczne. W powiecie mamy ponad 100 km ścieżek rowerowych o którym możecie poczytać na naszym blogu. Dlatego warto zabrać rowery lub wypożyczyć je na miejscu. Na półwysep helski polecamy także podróż pociągiem, gdyż korki na drogach mogą zdenerwować nie jednego kierowcę. Mój rekord powrotu z Helu do Władysławowa to 5 godzin – 35km.

o ścieżkach rowerowych
rowery_cetniewopl

Kulinaria nad Bałtykiem

Władysławowo oferuje bogatą ofertę gastronomiczną. Spróbuj regionalnych specjałów, takich jak świeże ryby i owoce morza. Lokalne restauracje serwują także dania kuchni polskiej i międzynarodowej. W naszych obiektach Długa 25 i Abrahama 8 pokoje wyposażyliśmy w mini aneksy z kuchenką indukcyjną itp. Goście mogą jeśli tylko chcą przygotować sobie potrawy na śniadanie czy obiad oszczędzając na drogich restauracjach. Ale jak mówią nasi goście fajnie zjeść sobie swoją jajecznicę na śniadanie, a obiad na mieście. Nie po to są wakacje, by siedzieć w kuchni.

Wiele jest fajnych i smacznych miejsc, ale my polecamy restaurację w hotelu Rigga. W dobrej cenie otrzymacie tu dania rybne, pierogi z łososiem czy smaczną zupę rybną. Zamówienie możecie zamówić też na dowóz, menu, telefon i cennik znajdziecie na pysznaszama.pl.

Komunikacja i parking

Władysławowo ma dobrze rozwiniętą sieć komunikacji publicznej, w tym autobusy i pociągi. Jeśli przyjeżdżasz samochodem, upewnij się, że masz informacje na temat dostępnych miejsc parkingowych i ewentualnych opłat. We Władysławowie powstała komunikacja miejsca i autobus jeździ dwom trasami za nie duże pieniądze. Pozwala to przemieścić się z obrzeża dzielnic do centrum czy bliżej plaży. Mocno rozwinęły się meleksy i taksówki, które w sezonie letnim mają co robić.

Podróż nad morze do Władysławowa to doskonała okazja do relaksu i zabawy. Pamiętaj o tych praktycznych poradach, aby zaplanować udany wypoczynek i cieszyć się wszystkim, co ma do zaoferowania ta malownicza miejscowość nad Bałtykiem.

zdjęcie: Urząd Miasta Władysławowo