Trasy rowerowe w gminie Władysławowo

Poza plażą warto pozwiedzać naszą krainę na rowerze. Polecamy ponad 150 km tras rowerowych aż po Dębki oraz Trójmiasto. Piękne pola, łąki oraz widoki na morze i zatokę to tylko niektóre miejsca cieszące oko. Na trasach znajdziecie punkty odpoczynku z wiatą oraz niezbędnikiem naprawczym.

Rower można wypożyczyć w kilku miejscach Władysławowa. Jest nawet firma, która oferuje kilka punktów od Jastrzębiej Góry po Hel w których można zostawić rower i wrócić do domu np. pociągiem. Oczywiście każdy woli swój własny rower, dopasowany i sprawdzony, który można zabrać na bagażniku auta. Na terenie posesji nie mamy pomieszczenia w którym można przechować rowery, możemy ewentualnie zabezpieczyć sprzęt w głębi podwórka z dala od oczu niepożądanego „gościa”.

Skupimy się nad trasami bliższymi Władysławowa, które bez problemu możemy przejechać z naszymi milusińskimi. Trasy nie są wymagające, przeciętnie są płaskie, także trudność można opisać jako – dla każdego.

sciezka_rowerowa_cetniewo

Zaprzyjaźniona wypożyczalnia rowerów

Planujecie wyskoczyć nad morze ale nie macie jak zabrać rowerów? Nic straconego. Nieopodal naszego obiektu znajduje się wypożyczalnia rowerów z której niejedokrotnie korzystali nasi goście. Wystarczy wcześniej zarezerwować sobie rower.

Sprawdź mapy naszych tras rowerowych

Władysławowo - Łebcz - Krokowa - 18 km

Z Władysławowa ścieżką rowerową jedziemy na południe i mijając wojskową jednostkę radary jedziemy do Łebcza asfaltową nitką lekko z górki. Wjeżdżając do miasteczka skręcamy w prawo na asfaltową trasę, którą kiedyś prowadziły tory do Krokowej. Trasa malownicza, przez pola i małe miasteczka. Po drodze przystanki na odpoczynek.

Władysławowo - Swarzewo - Krokowa - 22 km

Pierwsza część bardzo malownicza, wzdłuż zatoki puckiej to pierwsze 5 km do Swarzewa. Tam można odpocząć przy stanicy wodnej, bo następne kilka set metrów to spory podjazd aż pod jeden ze starszych kościołów w powiecie, pamietający czasy potopu szwedzkiego. Dalej to już w miarę płasko ścieżką do Gnieżdżewa, gdzie na początku miejscowości wjeżdżamy w prawo, za stacją kolejową na ścieżkę, która ciągnie się przez Łebcz aż do Krokowej.

Władysławowo - Łebcz - Puck - Władysławowo - 27 km

Tę pętlę proponuję zacząć od dojazdu do Łebcza z tego względu, że z Łebcza do Władysławowa jest 4 km pod lekką górkę. Dlatego łatwiej będzie z Władysławowa udać się do Łebcza w którym skręcamy w lewo i dojeżdżamy do Gnieżdzewa. Mijamy po drodze labirynt w kukurydzy i dojeżdżamy do Swarzewa. Tu już mamy piękny widok na zatokę pucką i widzimy cel naszej wycieczki – Puck, do którego skręcamy w prawo. Po kilku kilometrach dojeżdżamy do tzw. Kaczego Winklu na którym możemy odpocząć i podziwiać panoramę zatoki z Puckiem w tle. Do Pucka to już 5 min jazdy, dojeżdżamy wzdłuż zatoki do portu rybackiego. Tuż obok jest pucka Fara, która pamięta czasy krzyżaków, malowniczy rynek. Warto też z portu pojechać bulwarem nadmorskim do portu jachtowego z molo, na którym trzeba być.

Powrót proponuję do Swarzewa i dalej tym razem przy kościele z górki nad zatokę i wzdłuż zatoki puckiej do Władysławowa.

Władysławowo - Hel - 35 km

Ta wymagająca trasa – tam i z powrotem to 70 km – jest bardzo malownicza. Ciągnie się wzdłuż zatoki puckiej przez szereg campingów aż do osławionych przez Zbigniewa Wodeckiego Chałup. Tam znajdziecie ławeczkę piosenkarza z możliwością posłuchania jego utworów. Dalej miniecie Kuźnicę i dojedziecie do Jastarni. Tu można się zatrzymać i objechać małe miasteczko. 3 km dalej jest Jurata z pięknym molo. Do Helu dojedziemy ekologiczną ścieżką, bo trzeba pamiętać, że cały czas jesteśmy w Nadmorskim Parku Krajobrazowym. Jedziemy lasem sosnowym, który niesamowicie pachnie i tworzy niepowtarzalny klimat. U celu podróży znajdziecie wiele atrakcji o których napiszemy w innym blogu.

Władysławowo - Karwia - 15 km

To najmłodsza trasa. Z Władysławowa ruszamy na zachód i wzdłuż morza jedziemy przez Chłapowo do Rozewia. Po drodze mijacie Dolinę Chłapowską, która jest częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Swego czasu kręcono tam sławnych Krzyżaków. Kilka kilometrów dalej dojedziemy do Rozewia, gdzie trzeba zwiedzić latarnię morką wraz z wystawą przedstawiającą jakie życie prowadzili dawniej latarnicy. Do Jastrzębiej Góry to już niedaleko. Można dojechać do centrum z pięknym klifem i panoramą na morze lub skręcić w lewo przy ośrodku Astor i ścieżką pojechać prze Ostrowo do Karwi.

Oczywiście tras jest więcej. Opisałem te najbliższe naszym terenom. Polecamy także trasy w lasach piaśnickich, puszczy Darżlubskiej i wielu innych, które możemy zaproponować na miejscu.

wypożyczalnie rowerów Władysławowo

Wypożyczalnie rowerów w okolicy

Znajdziecie różne możliwości skorzystania z wycieczki rowerowej. Wypożyczalnie zapewnią Wam rowery damskie, męskie, dla dzieci, z przyczepką, siodełkiem dla najmłodszych...
Tylko korzystać.
Sprawdźcie najbliższą wypożyczalnie - najszybciej przez mapy googla - i do zwiedzania.
W powiecie puckiem czeka na Was ponad 100 km pięknych tras.