Atrakcje dla dzieci

Władysławowo – Cetniewo jest przyjazne dla rodzin z dziećmi z wielu względów. Łatwe zejścia na plażę, dzięki czemu nie ma problemów z dojazdem z wózkiem nad wodę. Kładki na plaży, które pozwalają na obcowanie z Bałtykiem bez schodzenia na piasek. Stwarza to bardzo dobre warunki dla osób niepełnosprawnych.

plaza_władysławowo_cetniewopl

Bezpieczne dojazdy na plaże nie wykluczają nikogo do aktywnego wypoczynku.
Oczywiście plaża to najważniejsza z atrakcji, w końcu przyjeżdżamy tu nad morze. Znajdziecie tu liczne bary, wypożyczalnie leżaków, skutery wodne i największą piaskownicę w Polsce.

Wieża Domu Rybaka

kryje wiele ciekawostek. Wybudowana w 1957 roku jest częścią budynku w którym mieści się Urząd Miasta Władysławowo. Taras widokowy znajduje się 45 m n.p.m. co daj piękną panoramę na wszystkie strony gminy. W jej murach znajdziecie Wystawę motyli z całego świata.

Z Abrahama 8 – 500 m

z Długiej 25 – 1800 m

Scena Letnia

Za budynkiem UM znajduje się Scena Letnia na której wystawiane są spektakle, mniejsze koncerty oraz kabarety. Teren jest otwarty i za darmo każdy może skorzystać z kulturalnej atrakcji.

Plac zabaw pod chmurką

Tuż obok dla dzieci przygotowano Plac Zabaw na świeżym powietrzu. Każda dzielnica Władysławowa wyposażona jest w plac zabaw oraz małą siłownię pod chmurką.

Wesołe miasteczko i wystawa Merk

Wesołe miasteczko to stała wizytówka Władysławowa, której nikt nie przeoczy, gdyż widać ją wjeżdżając do miasta. Najlepiej prezentuje się wieczorem, gdy odpala oświetlenie na wszystkich swoich atrakcjach.
Tuż przy Scenie Letniej znajduje się budynek „Merk”, w którym można zwiedzać multimedialną wystawę "Praca Rybaka: jak, gdzie, czym". Poczujecie się tu jak rybak na morzu. Sprawdzicie czy trudno nim być.

wladyslawowo_ratusz_cetniewo

Port rybacki Władysławowo

Port rybacki proponuje przejażdżki kutrem po morzu w okolice przylądka Rozewie oraz spacer na zachodni falochron z pięknymi widokami na morze, zachód słońca nad Rozewiem, a dla rannych ptaszków przepiękne wschody słońca nad wodą.
Z Abrahama 8 - 500 m
Z Długiej 25 - 1800 m

Aleja Gwiazd Sportu i inne atrakcje

Aleja Gwiazd Sportu jest jedyną taką aleją na świecie. Nigdzie nie honoruje się w taki sposób sportowców jak tutaj, gdzie wykuwano olimpijskie medale w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. Co roku pojawia się 6 nowych gwiazd, które przy burzy oklasków odsłaniają sami wyróżnieni. Od kilku lat przy pomniku symbolizującym najwyższe góry na naszym globie, wyróżniani są himalaiści.

Z Abrahama 8 – 600 m

Z Długiej 25 – 850 m

W sąsiadującym przy Alei Gwiazd Sportu znajduje się Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, który zachęca do korzystania ze swoich atrakcji. Boiska, bieżnie, kawiarnie z tarasem pod chmurką oraz basen 25 metrowy wraz z basenem dla najmłodszych.

Tarzan Park oczywiście dla najtwardszych zawodników, bo tu lęku wysokości mieć nie można. Znajdziecie go w dzielnicy Cetniewo przy ulicy Żeromskiego, kierując się w stronę Chłapowa.

Z Długiej 25 – 350 m

Z Abrahama 8 – 1400 m

Tor gokartowy na półwyspie helskim przyciąga świetnym usytuowaniem. Świetnie przygotowana trasa daje wiele radości nie tylko tym najmłodszym.

Z Długiej 25 – 3 km

Z Abrahama 8 – 1700 m

Skatepark znajdziecie w centrum miasta, przy Zespole Szkół nr 1. Dobrze przygotowany obiekt dla najmłodszych oraz tych średnio zaawansowanych amatorów deskorolki, hulajnogi czy bmx.

Z Długiej 25 – 1300 m

Z Abrahama 8 – 700 m

Aleja_gwiazd_sportu_cetniewopl