plaza_wladyslawowo

Piękne piaszczyste plaże

W gminie Władysławowo mamy 23 km plaż. Wytyczono 5 kąpielisk z ratownikami, na których oczywiście zachęcamy wypoczywać. Przede wszystkim jest tutaj bezpiecznie. Wyszkoleni ratownicy przeczesują wzrokiem kąpielisko i dbają, by wypoczynek odbył się bez zbędnych przygód.

Nie kuś losu dbaj o bezpieczeństwo przede wszystkim swoje i najbliższych. Korzystaj z wody z rozwagą.

Przed sezonem

Plaże przed sezonem letnim – te strzeżone jak i dzikie – są przygotowywane na przyjazd turystów. Ważnym aspektem jest czystość piasku. Przez plaże kilka razy przejeżdża ciągnik ze specjalnym urządzeniem, które grabi i przesiewa piasek na głębokości 30 cm. Wyrzucane są z plaży różne śmieci, rozbite szkła, kamienie i patyki.

O korzystaniu z plaż zimą przeczytacie w artykule o morsowaniu.

plaza_wladyslawowo

Udogodnienia

W okolicy plaż strzeżonych znajdziecie także liczne bary, sklepiki i stoiska z pamiątkami oraz toalety przy wejściach na plażę. W wzdłuż plaży, blisko wydm w okresie letnim rozstawiona jest kładka. Dzięki niej można spokojnie przejść się po plaży z wózkiem dziecięcym. Daje to również możliwość dotarcie i plażowanie osobom niepełnosprawnym. W ostatnich latach gmina dba przy wszystkich nowych inwestycjach, by znosić bariery, które były uciążliwe dla niepełnosprawnych. Z pewnością jest to dobra informacja i przyciągnie wielu nowych turystów.

Poza kąpieliskami wytyczonymi przez gminę pozostałe plaże są otwarte dla turystów. Czasami wystarczy odejść kilkaset metrów, by znaleźć spokojne miejsce bez tłumów. W takich miejscach oczywiście proponujemy ostrożnie korzystać z wody. Nie ma tu ratowników.

plaża na półwyspie helskim często jest pusta, więc można tam znaleźć spokój i wyciszenia delektując się bliskością morza.

plaza_wladyslawowo

Wydaje się, że plaża Władysławowa jest jedną z najchętniej odwiedzanych w Polsce. Rankingi w wielu portalach to potwierdza. Niestety usytuowanie naszego Bałtyku powoduje, że patrząc w morze słońce mamy za plecami, lecz raczej nie przeszkadza to turystom. Okiem fotografa jest to dobre usytuowanie światła, gdyż zdjęcia na plaży wychodzą wyśmienite. W okresie od połowy czerwca do sierpnia wschód i zachód słońca zobaczycie na wodzie. Warto więc czasami wstać wcześniej i zobaczyć to hipnotyzujące zjawisko, które nastawi energię na dalszą część dnia.

Parawaning

Parawany, z których tak świat się śmieje niestety są konieczne, gdyż często wieje wiatr zachodni. Materiał na kijkach daje komfort wypoczynku i osłonę przez piaskiem smaganym po rozgrzanym ciele. Częstą praktyką jest wysyłanie jednego z członków rodziny o 6 rano, by rozłożył parawan w pierwszej linii od brzegu. Taka rezerwacja czasami powoduje liczne konflikty, ale jeśli po to ludzie tu przyjeżdżają … nic mi do tego.

Nasi goście nie muszą przywozić parawanu.

Na wyposażeniu każdego pokoju jest parawan i koc na plażę.

plaza_wladyslawowo

plaża od świtu po zachód słońca z naszej galerii:

Półwysep helski

Półwysep Helski oprócz piękna przyrody, wspaniałych widoków ma jeszcze jedną zaletę. Jest nią piaszczysta plaża od strony południowej. Małe, kameralne miejsca, najczęściej przy campingach rozsianych na „helskiej kosie” – jak nazywają ja kaszubi – dają bezpieczne miejsce do wypoczynku, przy płytkich wodach zatoki puckiej.

Dla aktywnie wypoczywających proponujemy  sporty wodne, dla rodzin rower wodny. Każdy znajdzie tu dla siebie coś czego szukał.

Zobaczcie jak prezentują się plaże Władysławowa przed sezonem i w sezonie letnim.

Odległość do najbliższej plaży z Długiej 25 - 450mOdległość do najbliższej plaży z Abrahama 8 - 150m